Please update your Flash Player to view content.

Metoda NDT-Bobath

Metoda NDT-Bobath
ma już ponad 70 lat. Zapoczątkowana została przez małżeństwo fizjoterapeutki i neurologa – Berty i Karela Bobth. Metoda modyfikowana przez lata, rozwijana przez doświadczenia różnych ośrodków terapeutycznych przyjmuje różnorodne formy i jest wspomagana różnymi elementami z zakresu urządzeń i przyrządów rehabilitacyjnych. Najbardziej znaną i zdefiniowaną formę metoda ta przyjęła pod nazwą NDT (Neurodevelopmental Treatment) za sprawą  szwajcarskiej pediatry i londyńskiej fizjoterapeutki, które opracowały założenia wspomagające rehabilitację wcześniaków, niemowląt i dzieci najmłodszych i która z czasem została zaadoptowana do rehabilitacji osób dorosłych.

W ostatniej dekadzie ubiegłego wieku, metoda ta została urozmaicona i zaakceptowana na całym świecie, również przy zastosowaniu urządzenia polskiego projektanta, znanego powszechnie pod nazwą „Pająk”. Firma rehabilitacyjna NORMAN była wielokrotnie wizytowana przez uznanych specjalistów NDT z Ameryki i spotkała się z bardzo entuzjastycznym odzewem zwłaszcza w połączeniu tego urządzenia z metodą NDT u dzieci młodszych i dorosłych.

Dbamy o wysoką jakość opieki nad pacjentem. Ponieważ u pacjentów  z problemami neurologicznymi występuje

szereg różnorodnych problemów fizycznych, poznawczych i behawioralnych, rehabilitacja musi spełniać indywidualne potrzeby tych pacjentów, którzy wymagają szczególnej interwencji rehabilitacyjnej, składającej się z wielu metod i technik rehabilitacji.

Prowadzimy wyspecjalizowaną formę rehabilitacji chorych, popartą wiedzą o tym, jak pomóc pacjentom z udarami,  porażeniami mózgu, urazami   w poprawieniu mobilności i samodzielności w życiu codziennym , w najlepszy możliwy sposób.